Чи стикались ви з таким сценарієм, коли лікування наркоманії, алкоголізму та будь-який інших залежностей проходило дуже добре, поки пацієнт був в лікарні: людина позбувалася фізичної потреби в наркотику, здавалось би йшла на поправку, але як тільки виходила зі стін реабілітаційного центру — все повторювалось. Боротьба з наркозалежністю — це бій тривалістю в життя, і далеко не завжди покинувши стіни реабілітаційного центру людині вистачає сил виграти цей бій.

Що заважає наркозалежному стати на ноги?

Величезне значення для успіху людини, яка бореться з наркозалежністю, має оточення, в якому хворий живе і в яке повертається. У це важко повірити, але дуже часто велика емпатія до залежного заважає хворому зійти зі згубного шляху. Як так трапляється? Співзалежний — це часто близька нарко- чи алкохворому людина, яка бере на себе всю відповідальність за наслідки дій залежного: допомагає йому виходити з найважчих ситуацій, піклується про його здоров’я, допомагає матеріально, облаштовує побут та комфортне проживання. Відповідно, залежний не  бачить причин позбуватися залежності. Для нього нічого не змінюється, він продовжує жити своїм життям разом з алкоголем чи наркотиками, знаючи, що у разі скрути про нього потурбуються: нагодують, попіклуються про побут і все, що його оточує. Відповідно, у хворого просто не залишається мотивації щось змінювати в своєму житті.

Ознаки співзалежності:

— небажання визнати проблему

Лікування співзалежності

— компульсивна поведінка;

— «заморожені» емоції;

— тягар провини;

— пасивна агресивність;

— бажання контролювати іншу людину, нав’язування допомоги;

— ігнорування власних бажань та потреб

— зосередженість на одній людині, десоціалізація

Для співзалежного, допомога нарко-, алко-, чи ігрозалежному стає нормою його життя. Тому часто, співзалежні звикли заперечувати проблему, адже вони бачать сенс свого існування в допомозі своєму близькому. Співзалежних тішить потреба іншого в них, вони бояться що без залежності близького, вони стануть непотрібними, адже хто буде забезпечувати сім’ю, організовувати комфорт і контролювати залежного. Те, що починається як альтруїстична поведінка і емпатія, згодом перетворюється на маніакальне бажання контролювати хворого і небажання щось змінювати. Якщо ви впізнали себе хоч б в одному з цих сценаріїв, пора негайно звертатися за допомогою.

Як позбутись співзалежності?

Маючи понад 10 років досвіду роботи з наркозалежними, ми розробили програму допомоги рідним та близьким хворих. Для чого ми це робимо? Тому що від результату роботи з оточенням хворого залежить успішність позбавлення від залежності. Спеціалісти клініки “Ренесанс” займаються  з рідними та близькими залежних людей:

— інформують про ризики після того, як наркозалежний пройде лікування

— розробляють тактику поведінки з наркозалежними

— проводять консультативні сесії для батьків та рідних залежного

— розповідають як правильно підтримувати хворого після виходу з реабілітаційного центру і як запобігти можливим зривам

Ми, спеціалісти клініки “Ренесанс”, звикли працювати на результат. А у випадку з нарко, чи алкозалежністю результату можна досягти тільки за умови комплексного підходу. Нам важливе ваше здоров’я, як психологічне, так і фізичне. Ми допоможемо вам повернутись до нормального, щасливого життя.
Залишіть свої контакти:


account_circle


phone