Лікування ігроманії

Ігроманія (або лудоманія) — це психологічний розлад, який характеризується постійною і нестримною тягою до азартних чи комп’ютерних ігор. Те, що розпочинається, як безпечна розвага, перетворюється в нездорову залежність. Головним пріоритетом ігромана є гра, відповідно усі інші сфери життя починають страждати. Затятий ігроман не здатен працювати, не підтримує зв’язків з сім’єю та близькими, витрачаючи весь час і часто гроші на ігровий процес.

Ігроман, або лудоман може бути залежний від азартних ігор, часто онлайн ігор, як покер, рулетка, ігрові автомати, лотереї, біржі, ставки на спорт, або ж від комп’ютерних ігор. Часто залежними від комп’ютерних ігор стають підлітки, чия ще не повністю сформована психіка легко піддається залежності.

Стадії ігроманії:

1. Стадія виграшів

Під час цієї стадії формується патологічна залежність від гри. Спочатку людина грає не дуже часто, але задоволення від виграшів по-трохи затягує в прірву ігроманії. Ростуть ставки, гравець стає збудженим та азартним. З’являється ріст ігрової залежності — гравець думає про гру під час інших занять, не може зосередитись на справах. З’являється безпідставний оптимізм і інтуїтивне відчуття, що фортуна от-от посміхнеться гравцю. На цьому етапі з’являються перші втрати грошей та заборгованості, але гравець впевнений, що він може відігратись і суми ще не критичні. Робота та сім’я все ще займають важливе місце у житті гравця, але по-трохи переходять на другий план.

Тривалість цієї стадії в середньому від півроку до двох років

2. Стадія програшів

Ростуть борги. Гравець не може зупинитись грати ні при виграшах, ні при величезній кількості програшів. Гра може продовжуватись декілька днів підряд. Виграші приносять відчуття ейфорії, всемогуття та сили, в той час, як ставлення до невдач некритичне. Спроби повернути програні гроші призводять до ще більших втрат.Ставки стрімко ростуть. Гравець приховує своє захоплення іграми від рідних та близьких, часто обманює сім’ю та друзів. Гра стає головним пріоритетом. В ігровому трансі гравець знаходить віддушину для своїх розчарувань та невдач. Підвищується втомленість, роздратування і замкнутість. З’являються порушення сну. Розвалюється сім’я. Гравець робить спроби перестати грати, але залежність вже сильніша за нього. Формується синдром відміни (абстинентний синдром), який припиняється тільки коли починається гра.

Тривалість стадії від 2,5 до 6 років

3. Стадія відчаю

Патологічна залежність від ігор витісняє будь-які інші життєві цінності та інтереси. Ставки продовжують рости, так само стрімко, які ростуть борги. Розвивається депресія, а разом і з нею ненависть до себе, розкаяння і паніка. Знижується сексуальна зацікавленість. Самозвинувачення і муки совісті призводять до того, що залежний знову грає, адже це єдиний спосіб забутися. Гравець будь-якою ціною шукає гроші. Падіння моралі і емоційна деградація. Часто з’являються контакти з кримінальним світом. На цьому етапі ігроманія часто супроводжується іншими залежностями: алко- або наркозалежністю. Замкнутість, апатія, що іноді призводить до думок про суїцид. Повний відчай.

Тривалість третьої стадії: від 6 до 15 років.

Хочете вийти з цього кола пекла?

Лікування ігроманії

Як вилікувати ігроманію?

Ми, в клініці «Ренесанс», постійно стикаємся з людьми в повному відчаї і знаємо, як їм допомогти. Лікування ігроманії проходить поступово впродовж двох етапів.

Перший етап: діагностика

Перед тим, як почати лікування ігромана, важливо зрозуміти, наскільки глибоко пацієнта поглинула залежність. Лікарі та психотерапевти клініки оцінюють стан хворого: рівень психологічної залежності, стадію лудоманії та фізичний стан хворого. Кожен гравець — це в першу чергу особистість з унікальними звичками та особливостями. Тому за результатами діагностики наші спеціалісти розробляють індивідуальну програму лікування хворого з врахуванням особистих потреб пацієнта. Те що приносить результати одному пацієнту, не завжди підійде іншому.

Другий етап: відновлення

План лікування ігроманії включає фізіотерапевтичні практики, які допомагають відновити розхитану нервову систему гравця та очистити організм. Через деякий час, коли проходить абстинентний синдром, який у лудоманів супроводжується психологічним дискомфортом, порушенням сну і депресією, починається комплексна терапія. Разом з психотерапевтом пацієнт переосмислює ставлення до речей: заново формує життєві цінності, складає план розвитку себе як особистості, формує здорові звички і систему цінностей, в якій немає місця залежності.

Клініка «Ренесанс» в Луцьку допомогла кільком сотням ігроманів на різних стадіях повернутись до нормального життя. 88 % пацієнтів виходять з клініки абсолютно вільними, впевненими в собі здоровими людьми.

Довіртесь нам, і ми допоможемо вирватись з кайданів залежності!
Залишіть свої контакти:


account_circle


phone